Pátrání po hendikepovaném muži. Proč neodkládá kšiltovku?

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Policie pátrá po muži, který ochrnul na pravou polovinu těla, a odešel z domova a nehlásí se rodině. Má výrazné tetování a prostřednictvím čepice maskuje následky operace. Pohybuje se pomocí hole. Pokud jste muže viděli, kontaktujte prosím linku 158.

Několik dní o sobě nedává vědět devětatřicetiletý muž, který odešel z domova,“ informoval dnes policejní mluvčí Jan Daněk. Hledaný muž prodělal mozkovou příhodu a je hendikepován, proto se o něho starají rodiče. Muž je ochrnutý na pravou polovinu těla a pohybuje se pomocí hole. Není nebezpečný, ani ozbrojený. Orientuje se v prostoru a času, ale nedokáže poskládat souvislou větu, a gestikuluje pomocí ruky.

Na hlavě nosí čepici, aby zakryl následky operace. Hledaný muž je vysoký zhruba 180 centimetrů, střední postavy. Má hnědočerné vlasy a hnědé oči. V době odchodu z domu měl na sobě tmavé kalhoty nebo tepláky. Tmavou mikinu s kapucí a maskáčovou kšiltovku. Rovněž má tetování, na levém předloktí nápis Nikola 211 a na pravé ruce má vytetovány různé ornamenty. Pokud jste muže spatřili, kontaktujte prosím linku 158.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.