Psi zabavení z množírny zatím nejsou určeni k adopci

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – V malšovickém útulku skončilo na několik desítek psů z množírny, ten pro ně ale nemá dostatečnou kapacitu. Zachráněná zvířata zatím nelze ani darovat, ani si je lidé nemohou osvojit. Město nyní hledá řešení, kam by psy mohlo umístit.

Technické služby Hradec Králové zajišťují provoz malšovického útulku pro zvířata. Právě sem bylo v posledních dnech přemístěno zhruba sedmdesát psů z jedné soukromé množírny nedaleko krajské metropole. Kapacita zařízení je však nedostačující a zvířata zatím nemohou být nabídnuta k adopci. „Dokud nebude rozhodnuto jinak, přistupujeme ke psům s tím, že jsou ve vlastnictví soukromé osoby. Nemůžeme tedy dělat nic, ani psy darovat. Můžeme jen financovat jejich náklady,“ říká ředitel Technických služeb Hradec Králové Tomáš Pospíšil.

Do útulku denně volají desítky lidí, které by si zabavené psy rády osvojily. Útulek u lesního hřbitova jim ale zatím vyhovět nemůže a dočasně musel zastavit příjem dalších psů. Pomocnou ruku zatím nabízí trutnovský útulek. „Dokud to půjde, tak se samozřejmě o psy postaráme, ale je nutné přiznat, že je to velmi náročné. A to nejen z pracovního hlediska, ale také z ekonomického. Útulek musí zajistit nemalému množství psů stravu, vodu a náklady spojené s pobytem v útulku. Zatím bylo odhadnuto, že náklady za sedm desítek psů činí přibližně 22 tisíc korun za den,“ uvádí náměstkyně primátora Věra Pourová.