V muzeu tortury ztuhnete hrůzou!

ČESKÝ KRUMLOV – Chcete zblízka vidět nože na vyřezávání kůže ze zad, nebo přístroj, kterým se trhaly nehty? V originální expozici Muzea tortury na vlastní oči uvidíte téměř stovku všemožných rafinovaných nástrojů, které byly v dobách krutého středověku používány k mučení a vyslýchání. Chybět tedy nemohou španělské boty, housle, skřipec, železná panna, drtičky palců a kloubů, ani potupné oslí masky.

Mystickou atmosféru celé výstavy dotvářejí na ploše 400 metrů čtverečních voskové figuríny umístěné v autentickém prostředí, zvukové a především speciální audiovizuální efekty. Jste připraveni stát se svědky upálení čarodějnic a popravy mečem? Zajímá vás, jak vypadaly vězeňské cely? Mnoho nástrojů je vystaveno společně s voskovými figurínami, takže přesně uvidíte, jak se daný mučicí stroj používal.

Ojedinělou expozici útrpného práva a mučících nástrojů najdete v nově zrekonstruovaných sklepních prostorách pod radnicí v Českém Krumlově. Těšíte se na model bojiště, kde havrani vyklovávají mrtvolám oči?