Mladíci ze Znojemska obchodovali s drogami. Hrozí jim až 10 let vězení

ilustrační foto

ZNOJMO – Znojemští kriminalisté spolu se svými krajskými kolegy dopadli dva mladé muže ze Znojemska a tím zabránili jejich obchodování s marihuanou, extází a dalšími drogami.

Muži se nejdříve rozhodli zbohatnout prodejem marihuany. Když zjistili, že takovéto obchody moc nevydělávají, zařídili se pro sebe. Do své distribuční sítě začali dodávat vlastní vypěstované zboží. Část drog končila i v zahraničí. Mladší z mužů se věnoval in-door technologiím, druhý se zase staral o samotné pěstování marihuany. Časem k tomu přidali ještě obchody s extází a dalšími drogami. „Na konci října jim kriminalisté sdělili obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Vzhledem k tomu, že se této trestné činnosti dopustili ve značném rozsahu, hrozí jim až desetiletý pobyt za mřížemi. Na soud zatím čekají ve vazbě,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Případ ale neskončí obviněním pouze těchto dvou osob. Během prověřování kriminalisté přišli na další skutečnosti, proto spolupracují také s rakouskými kolegy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.