Hasiči v noci zasahovali u dopravních nehod na Znojemsku

zdroj: HZS JMK

ZNOJMO – V noci ze soboty na neděli vyjížděli jihomoravští hasiči ke dvěma dopravním nehodám na Znojemsku. Zranily se při nich dvě osoby. Jednu osobu museli hasiči vyprošťovat.

Informaci o první nehodě přijalo operační středisko před 21. hodinou. Osobní auto havarovalo mimo silnici nedaleko obce Miroslav na Znojemsku. K nehodě vyjely dvě profesionální jednotky hasičů. Na místě zjistili, že vozidlo leží na boku mimo silnici. Z kabiny vyprostili jednu zraněnou osobu, která skončila v péči záchranné služby. Vozidlo pak pomocí navijáku vyprostili zpět na silnici. Hasiči zásah na místě ukončili krátce před 22. hodinou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Druhá nehoda byla opět na Znojemsku a hasiči k ní vyjížděli před půlnocí. Nedaleko obce Lechovice havaroval osobní vůz mimo silnici. Vyproštění nebylo nutné. Při nehodě se zranil jeden člověk. „Hasiči zajistili místo nehody proti požáru. K úniku provozních kapalin na místě nedošlo. Krátce po půlnoci hasiči zásah na místě ukončili,“ popsal zásah tiskový mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.