OBRAZEM: U Lipníku nad Bečvou v noci vyhořela chata. Požár způsobil škodu za miliony

LIPNICKO – Vysokou škodu způsobil požár, který hasiči řešili v neděli v noci v rekreační oblasti poblíž Lipníku nad Bečvou. Když hasiči přijeli na místo, byla již jednopodlažní zděná chata s podkrovím v jednom plameni. Zásah hasičů komplikoval materiál uskladněny v okolí chaty. Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s policií.

Požár byl nahlášen dnes ve 3 hodiny ráno s tím, že hoří chata. Na místo vyrazilo 5 jednotek, které po prvotním průzkumu potvrdily, že hoří jednopodlažní zděná chata s podkrovím, celá chata už byla v plamenech. „Hasiči vyloučili, že by byl někdo uvnitř a pomocí 5 útočných proudů zahájili hasební práce,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová. Jako zdroj vody posloužila řeka Bečva, kde bylo zřízeno čerpací stanoviště. Zásah podle Balážové velmi komplikoval materiál uskladněný v okolí chaty, takže objekt byl špatně přístupný a pohyb v bezprostřední blízkosti chaty byl také ve tmě nebezpečný. I přesto hasiči požár rychle dostali pod kontrolu. Aby zamezili jeho šíření do okolí, ochlazovali naskladněný materiál i okolní porost vodou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Po rozednění probíhaly na místě dohašovací práce. Hasiči vyhledávali skrytá ohniska hoření a prolévali je vodou. Během dne ještě budou odvážet naskladněný materiál, aby se dostali blíž k objektu a mohli rozebrat jeho konstrukci a dohasit ji. Škoda byla předběžně odhadnuta na 2 miliony korun.  Příčinu požáru nyní na místě zjišťuje vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s policií.