Chystáte se slavit svátek v ulicích Prahy nebo doma?

Zdroj: korzonarodni.cz

PRAHA – V úterý je svátek. Den boje za svobodu a demokracii a také Mezinárodní den studentstva. V rámci dalšího boje proti koronaviru, se nedoporučuje vycházení do ulic. Přesto nemusíte být o oslavy úplně ochuzeni.

Již zítra si společně připomeneme události, které se odehrály před jednatřiceti a jednaosmdesáti lety. Díky opatřením proti šíření koronaviru se však oslavy a další aktivity přesouvají do značné míry na internet, aby lidé mohli být vtaženi do programu a nemuseli opustit pohodlí svých domovů. Na stránce Korzo Národní naleznou zájemci veškeré informace o připravených akcích, včetně časového harmonogramu, aby jim nic neuteklo. Těšit se můžeme na divadelní představení, virtuální zapálení svíčky i se vzkazem nebo třeba zpěv ikonické písně Modlitba pro Martu.

Přestože se očekává nižší účast občanů v ulicích, je policie i další bezpečnostní a zdravotnické složky v pohotovosti. „Policisté budou v úterý sedmnáctého listopadu dohlížet v centru metropole na klidný průběh oslav a na oznámená shromáždění,“ informoval policejní mluvčí Jan Daněk. V ulicích Prahy nebudou chybět pořádkoví policisté, ale také kriminalisté, členové antikonfliktního týmu a městští strážníci. Policie spolupracuje se svolavateli akcí a také s Magistrátem hlavního města Prahy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Během celého dne bude pro veškerou dopravu uzavřena Národní třída. To znamená, že od zhruba páté hodiny ranní do dvaadvacáté hodiny bude v úterý probíhat odklon tramvajové dopravy. Neobsluhovaný úsek je mezi zastávkami Újezd, Národní divadlo, Národní třída a Lazarská. Náhradní autobusová doprava nebude zavedena. Odklon se týká tramvajových linek 2, 9, 18 a 22. Dopravní podnik doporučuje využívat linek metra. Dodržování všech platných opatření proti šíření nemoci Covid-19 bude pochopitelně důsledně kontrolováno policisty i strážníky.