Herci Moravského divadla zazpívají zdravotníkům rockové a popové hity

OLOMOUC – Po více než měsíci pauzy se na jevišti Moravského divadla sejdou jeho interpreti a zazpívají písně z muzikálů a popové a rockové hity. Svým on-line Koncertem plným energie chtějí podpořit zdravotníky a poděkovat jim za jejich náročnou práci.

Chybí vám koncerty? Chtěli byste slyšet sólisty opery a operety Moravského divadla zpívat popové a rockové hity? Rozhodně si tedy nenechte ujít chystaný on-line Koncert plný energie. Společný projekt Moravského divadla Olomouc, Rádia Haná a Hudebního institutu odstartuje v úterý 17. listopadu v 19 hodin. Za mikrofonem se vystřídají členové činohry a opery a operety, které na jevišti doprovodí kapela. Celý koncert bude k vidění na MALL.TV a na facebooku Moravského divadla a Rádia Haná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Z jeviště Moravského divadla zazní během dvouhodinového koncertu ukázky z muzikálů Starci na chmelu, Šakalí léta, Donaha!, Bídníci či Porgy a Bess. Chybět nebudou ani písně Jaromíra Nohavici, které doprovázejí populární činoherní inscenaci Boží mlýny. Lákadlem druhé poloviny koncertu pak bude vystoupení členů souboru opery a operety, kteří se představí jako interpreti hitů od The Beatles, Queen, Scorpions a dalších popových a rockových legend. Pro herce to bude první vystoupení na jevišti Moravského divadla po více než měsíční pauze. „V současné době, kdy je divadlo z důvodu protiepidemických opatření uzavřené, jsme se aspoň touto formou chtěli opět setkat s našimi příznivci a současně podpořit lékaře, sestřičky, zkrátka celý zdravotnický personál, poděkovat jim všem a zpříjemnit jejich práci, která je v těchto dnech tak důležitá a tak náročná,“ uvedl ředitel Moravského divadla David Gerneš.

Díky spolupráci s firmou Nestlé a olomouckým závodem Zora se podařilo získat stovky energetických tyčinek, které zdravotníci dostanou společně s energetickými nápoji. Během koncertu bude možné posílat vzkazy a poděkování do nemocnic v Olomouckém kraji. Celý projekt vzniká za významné podpory Statutárního města Olomouce. „Jsem ráda, že se alespoň takto můžeme se členy Moravského divadla opět setkat. Věřím, že populární písně potěší a povzbudí nejen příznivce našeho divadla, ale také lékaře, zdravotníky a sociální pracovníky, kteří s covidem bojují za záchranu zdraví a životů našich spoluobčanů v první linii s obrovským profesionálním nasazením. To oni jsou hrdinové, bez nichž bychom to nezvládli. A proto jim chceme skrze hudbu poslat velké poděkování,“ uvedla náměstkyně primátora Markéta Záleská.