I letos můžete znevýhodněným dětem v Šumperku splnit vánoční přání, které si vyberete na dálku

ŠUMPERK – Také letos se v Šumperku uskuteční akce Strom splněných přání, kdy dárci mohou splnit přání dětem ze sociálně slabších rodin nebo z dětských domovů. Kvůli uzavření informačního centra z důvodu krizových nařízení vlády si budou moci zájemci letos vybírat přání dětí online.

Ode dneška je na webu Informačního centra Šumperk v sekci Strom splněných přání zveřejněna fotogalerie přáníček dětí za sociálně znevýhodněného prostředí, fotogalerii najdete ZDE. Každé přání má přiděleno pořadové číslo. Dárci, kteří se rozhodnou stát se „ježíškem“ daného dítěte, napíšou do informačního centra na e-mail ic@sumperk.cz, které přání si vybrali, a počkají na potvrzení výběru. „Proč je potvrzení důležité? Jsme schopni zpracovávat e-maily a aktualizovat fotogalerii ve všední dny od 7.00 do 15.30 hodin. Může se tedy stát, že si ve fotogalerii lidé vyhlédnou přání, které si zadal již někdo před nimi. Proto bychom chtěli všechny požádat o velkou dávku trpělivosti a vstřícnosti. Pokud bude přání již zadané, pomůžeme „ježíškům“ najít obdobnou náhradu,“ vysvětlila Martina Plesníková z informačního centra.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Zabalené dárky bude možné odevzdat do 13. prosince, aby mohly zůstat několik dní v karanténě, než budou předány zapojeným sociálním organizacím. „Pokud v době, kdy budete chtít dárek odevzdat, nebude ještě Informační centrum Šumperk pro veřejnost otevřené, kontaktujte nás telefonicky (583 214 000) ve všední dny od 7.00 do 15.30 hodin nebo e-mailem (ic@sumperk.cz) a domluvíme se na předání,“ doplnila Martina Plesníková.

Strom splněných přání se koná v Šumperku každoročně od roku 2006. Zpočátku stával přímo na Hlavní třídě, pátým rokem se na něj věší přáníčka v Informačním centru. Za dobu jeho existence dárci splnili dětem ze sociálně slabších rodin nebo z dětských domovů stovky přání. Jen loni jich na stromečku bylo 104 od 52 dětí. Akci druhým rokem podporuje Jednota, spotřební družstvo Zábřeh, které věnuje dětem a jejich rodinám poukaz na nákup surovin na pečení tradičního vánočního cukroví a přípravu štědrovečerní večeře.