Jihočeský kraj převzal téměř stovku přístrojů na podporu dýchání

Jihočeský kraj převzal téměř stovku přístrojů na podporu dýchání (zdroj kra-jihocesky.cz)

JIHOČESKÝ KRAJ – Téměř sto přístrojů na podporu dýchání přijal v závěru minulého týdne Jihočeský kraj ze skladů Správy státních hmotných rezerv. Informaci potvrdil hejtman Martin Kuba. Přístroje jsou kraji propůjčeny a s koncem nouzového stavu budou muset být vráceny.

Jihočeský kraj si v pondělí 16. listopadu převzal od Správy státních hmotných rezerv celkem 85 kusů zařízení na vysokoprůtokové dávkování kyslíku, tzv. HFNO. Přístroje, sloužící pro vysokou průtokovou nazální kyslíkovou terapii budou nemocnicím Jihočeského kraje k dispozici po celou dobu nouzového stavu spolu s 10 přístroji určenými pro neinvazivní plicní ventilaci Dräger Savina, které si kraj převzal již v pátek 13. listopadu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Přístroje jsou prozatím uskladněny v budově kraje na ul. B. Němcové. Ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihočeského kraje budou podle potřeby rozváženy do nemocnic v Jihočeském kraji,“ vysvětlil hejtman Kuba.

Podle informací Martina Kuby se jedná o přístroje poskytnuté z pohotovostních zásob Správy státních hmotných rezerv, kam musí být do šedesáti dnů po skončení nouzového stavu vráceny.