Na Orlíku zmizel potápěč. Policie zahájila rozsáhlou pátrací akci

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PÍSECKO – Od nedělního odpoledne pátrají jihočeští policisté po zmizelém potápěči. Čtyřiačtyřicetiletý muž se spolu se svým kolegou potápěčem potápěl v Orlické přehradě a najednou zmizel. Pátraní probíhalo až do sedmé hodiny večer, ale bez úspěchu.

V neděli 15. listopadu 2020 kolem půl dvanácté došlo během ponoru do třiceti metrů dvou potápěčů v Orlické přehradní nádrži v místě zvaném Nákle ke zmizení mladšího z nich. „Potápěč, který se vynořil, ztratil během výstupu k hladině mladšího partnera z dohledu a nedokázal říct, co se stalo,“ upřesnil policejní mluvčí Jiří Matzner. Událost tedy ihned oznámil policistům na linku 158.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Do pátrací akce se zapojilo mnoho policistů, ale i hasiči. „Policisté z Čimelic propátrali s rybáři břehy, policisté ze Zvíkovského Podhradí zase ze člunu vodní hladinu. V místě ponoru pátrali potápěči zásahové jednotky jihočeské policie a také potápěči hasičů. Na pomoc také přijeli policisté z poříčního oddělení policie Slapy,“ vyjmenoval Matzner.

Kolem sedmé hodiny večer bylo pátrání přerušeno. Dnes od dopoledních hodin pátrání po muži opět pokračuje.