Opilý muž naboural zaparkované vozidlo, hlídce tvrdil, že neřídil. Poté nadýchal přes 2 promile

Ilustrační foto.

BRNO – Hlídka kontrolující okolí parku na náměstí 28. října si všimla nastartovaného auta stojícího v křižovatce. Seděl v něm opilý muž, který předtím naboural jiné zaparkované vozidlo.

Jelikož se strážníci obávali o zdraví řidiče, ihned se ke křižovatce vydali. Najednou se auto začalo prudce otáčet a ujíždět jiným směrem. Hlídka proto vozidlo dohnala a dala pokyn k zastavení. Z auta se vypotácel šestačtyřicetiletý muž, který ihned začal tvrdit, že vozidlo neřídil a nechápe, co po něm muži zákona chtějí. „Všimli jsme si, že auto je nabourané a má utržené zpětné zrcátko,“ řekla tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Řidič popíral, že by měl nějakou dopravní nehodu, proto se hlídka porozhlédla po okolí a našla opodál zaparkovaný vůz s uraženým zpětným zrcátkem a poničeným bokem. Na autě byly i zbytky laku shodné s barvou zastaveného vozidla. Na místo proto byla povolána republiková policie, která u muže provedla orientační dechovou zkoušku. Ta ukázala hodnotu 2,4 promile. Výtečníka si proto převzala jako podezřelého z trestného činu.