Proměňte město hlasováním v projektu „Tvoříme Zlín“

Jedním z vítězných projektů, který vzešel z hlasování v minulém ročníku, bylo venkovní hřiště na Letné. Foto: město Zlín

ZLÍN – Zlíňáci mohou ode dneška vybírat vítězné projekty v rámci participativního rozpočtu Tvoříme Zlín. Na výběr mají z 28 nápadů, které navrhli sami občané. Vítězné projekty pak radnice v příštím roce uskuteční.

Celkem se letos sešlo 34 návrhů, 6 z nich bylo zamítnuto, protože nedodržely pravidla. Mezi nimi je 18 malých projektů s rozpočtem do 0,5 milionu korun a 10 velkých, na které je možné vynaložit až 1,5 milionu korun. Podrobný seznam a popis návrhů najdete na webu Tvoříme Zlín.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hlasování bude probíhat do 6. prosince. Zúčastnit se mohou jak obyvatelé Zlína, tak ti, kteří zde pouze pracují či studují, podmínkou je minimální věk 18 let. Volit je možné elektronicky z domova i bez technologických zařízení v Městském a turistickém informačním centru na radnici nebo v kancelářích místních částí, včetně kanceláří vnitřního Zlína.

Každý může dát hlas několika projektům zároveň. Udělit lže až dva pozitivní a jeden negativní hlas pro velké projekty a tři pozitivní a jeden záporný hlasy pro malé projekty. Pro udělení negativního hlasu je zapotřebí nejprve udělit dva hlasy kladné. Tyto počty však není nutné znát. Hlasovací aplikace umožní udělení jen tolika bodů, kolik povolují pravidla.

Na projekty je vyčleněno 5 milionů korun. Realizováno jich bude tolik, kolik se jich do rozpočtu vejde. Výsledky budou známé 22. prosince.