V Litovli uctili památku Jana Opletala, hlavního aktéra listopadových událostí 1939

LITOVEL – Zástupci města uctili v pátek 13. listopadu památku Dne boje za svobodu a demokracii. Zavzpomínali na absolventa litovelského gymnázia Jana Opletala, který zemřel na následky zranění při protinacistické demonstraci.

V pátek 13. listopadu uctili položením kytice místostarosta města a tajemník městského úřadu památku Dne boje za svobodu a demokracii. Zavzpomínali na absolventa litovelského gymnázia Jana Opletala, který zemřel 11. listopadu 1939 na následky zranění při protinacistické demonstraci v Praze. Jeho pohřbu, který se konal 15. listopadu, se zúčastnily tisíce studentů. Jejich setkání přerostlo v protinacistickou demonstraci, jejímž důsledkem bylo zavření všech českých univerzit a kolejí. „Ideu svobody bychom si tak neměli připomínat jen párkrát do roka u významných výročí, ale mít ji na paměti každý den! Protože někdy je tak jednoduché o ni přijít…,“ píše se na webu města Litovle.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .