Z Komárova do Kylešovic bez trablů, uzavírka tady končí!

Foto: (město Opava) - Práce na obchvatu jsou v plném proudu

OPAVA – Těsně před otevřením je v tuto chvíli silnice vedoucí od hlavního tahu mezi Opavou a Komárovem na jižní obchvat města. Kilometrová objížďka od září až doteď trápila osobní auta, autobusy, záchranáře i stavbaře. Ti všichni silnicí mohou projíždět od středy 18. listopadu počínaje pátou hodinou ranní.

Mnohakilometrová objížďka je nepříjemná. Bohužel se ale bude nadále týkat nákladních aut s hmotností nad 3,5 tuny.  „Přestože se nejedná o stavbu města, ale Ředitelství silnic a dálnic, podařilo se nám dojednat předčasný průjezd stavbou pro většinu aut tak, aby řidiči nemuseli používat objížďku přes město. Řidičům by se tak mělo citelně ulevit,“ řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na obchvatu aktuálně probíhá stavba nové kruhové křižovatky, který má vyřešit letitý problém s nebezpečným vyjížděním z jižního obchvatu na hlavní tah I/11 z Opavy přes Komárov do Ostravy. Stavbu, která začala letos v září, bohužel zkomplikovaly říjnové vydatné deště, kvůli kterým skončilo celé staveniště na několik dní pod vodou.

Nová kruhová křižovatka je posunuta blíže k Opavě. Z ní povede nová silnice o délce 417 metrů, která bude součástí jižního obchvatu města. O přesném termínu dokončení stavby, která bude stát necelých 37 milionů korun bez DPH, bude Ředitelství silnic a dálnic občany informovat prostřednictvím webových stránek a sociálních sítí města Opavy.