Zábava pro všechny generace, to je Království lesa!

LIPNO NAD VLTAVOU – Hledáte místo, kde strávit s rodinou celé hodiny dováděním? Už nemusíte! V Království lesa najdete nejen malou lesní zoo, veverčí překážkovou dráhu, či dětskou lanovku, ale můžete si společně s dětmi třeba zaskákat na obří trampolíně, nebo prověřit sílu a mrštnost v soustavě lanových mostů a balančních překážek.

Oáza na Šumavě je zasvěcena hrám, dovádění a zdokonalování pohybových schopností bez ohledu na věk. Zabydlete se v bludišti loupežníka Godoše mezi mladými stromky, vyskočte na obří lesní trampolíně až k větvoví vzrostlých stromů a dejte pozor, abyste se neztratili v mraveništi. Vesnička pro malé skřítky přinese zábavu nejmenším. Mohou se vydovádět mezi propojenými domečky uprostřed lesa, běhat, zkoušet rovnováhu a klouzat se. V malé lesní zoo najdete i vzácnou kočku divokou, která se po letech vrátila na Šumavu. Mezi stálice patří kozičky, s kterými se můžete pomazlit a také je nakrmit. V jejich čele stojí vždy kozlík Kája, který je nejmazlivější.

Myslíte, že je možné zhoupnout deset dětí najednou? Zkuste to na beranidle s impozantním rozkmitem, třeba se to povede. V Království lesa nedaleko Stezky korunami stromů v Lipně nad Vltavou najdete několik desítek atrakcí, lesní zoo, tvořivé dílničky a mnoho dalších herních prvků. Než odejdete, nezapomeňte si vyrobit v dílničce Modřínek něco na památku.