Zloděj hrozil majitelce, že zapálí dům, který právě vykrádá

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – V pátek třináctého vyrazil na lup osmadvacetiletý zloděj. V Suchdole si vybral rodinný dům, ale překvapila ho majitelka domu. Muž křičel, že dům zapálí, pokud mu nevydá peněženku a klíče od auta.

V pátek třináctého listopadu se v časných ranních hodinách vloupal do domu v ulici Spálený mlýn osmadvacetiletý muž,“ informoval dnes policejní mluvčí Jan Rybanský. Nejprve muž rozbil okno v přízemí domu, a pak ho rychle prohledával. Hluk probudil majitelku domu a tak se šla podívat, co se děje. Zloděj na ni začal křičet, že chce peněženku a klíče od auta, jinak prý zapálí dům. Vystrašená žena se zachovala správně, a požadované muži vydala. Bála se i o své dvě děti, které zatím klidně spaly nahoře v ložnici.

Ihned poté, co muž odjel odcizeným vozem, zavolala žena na policii. „Roztřeseným hlasem popsala celou událost a doplnila, že muž odjel směrem na Dejvice. A nemýlila se,“ doplnil mluvčí. Mezitím pachatel zablokoval odcizeným vozem jiné auto v křižovatce ulic Zelená a Jugoslávských partyzánů. Hodlal vyměnit dopravní prostředek, ale nepodařilo se mu to. Pokračoval tedy dál kradeným vozem až k ulici Zemědělská, kde musel pro defekt pneumatiky vůz odstavit a dál pokračoval pěšky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Do vytipované oblasti se sjelo hned několik policejních hlídek a policisté začali propátrávat okolí,“ dodal Rybanský. Policisté z dopravní služby nalezli muže schovaného pod jedním ze zaparkovaných vozidel. Přesně hodinu po nahlášení události. S mužem byly zahájeny úkony trestního stíhání pro spáchání trestných činů loupež a omezování domovní svobody. V případě odsouzení tak muži hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Obviněný je stíhán vazebně.