Z dálnice D1 sjelo u Rousínova auto, řidiče transportoval vrtulník do nemocnice

zdroj: ZZS JMK

VYŠKOV – V pondělí před půl třetí odpoledne se na 215,5. kilometru dálnice D1 u Rousínova stala vážná dopravní nehoda osobního auta. Vyjelo z dálnice a několikrát se převrátilo. Zranily se dvě osoby.

Osobní vůz vyjel z vozovky a přes svodidla pak pokračoval dolů z kopce. Auto se skutálelo několik metrů pod úroveň dálnice. Mladý řidič vozidla byl zaklíněný, museli jej vyprostit hasiči a pomohli ho transportovat do vrtulníku letecké záchranné služby. „Zdravotníci mu poskytli kyslíkovou terapii, podali léky proti bolesti a zafixovali jej. S podezřením na těžká zranění byl pacient letecky transportován do Fakultní nemocnice Brno. Mladé ženě jsme taktéž poskytli přednemocniční péči, k dalšímu vyšetření a k vyloučení vážnějších zranění byla převezena do stejného zdravotnického zařízení,“ popsala zásah mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Hasiči auto vyprostili zpět na komunikaci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.