Bohumín a Rychvald postaví chodník k zastávkám autobusu

Foto: Jana Končítková, město Bohumín.

BOHUMÍN, RYCHVALD – Radnice obou měst rozhodly, že postaví chodník k autobusovým zastávkám na rozcestí obou měst.

Bohumín a Rychvald uzavřely partnerství, díky kterému získají dotaci Evropské unie. Chodník má vést podél ulice Hraniční, vyjde přibližně na 9 milionů korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Chodník ze zámkové dlažby v délce 763 metrů a šířce dvou metrů povede Hraniční ulicí od zastávky na rozcestí směrem k Dolní Lutyni až po následující autobusovou zastávku Orlová-Lutyně, rozhraní. Z pohledu od rozcestí povede z větší části po levé straně silnice, až poslední čtvrtina se přesune na opačnou stranu. Zajistí obyvatelům Bohumína i Rychvaldu bezpečný příchod k zastávkám hromadné dopravy,“ upřesňuje Jitka Ptošková z bohumínské radnice.

Bohumín a Rychvald vytvořily sdružení MAS Bohumínsko, díky které budou žádat o evropskou dotaci až 5,1 milionů korun. Bohumín uhradí drtivou většinu zbývajících nákladů na stavbu chodníku. Města by chtěla společný chodník postavit již v příštím roce.