Bruslař bezdůvodně plivnul na strážníka, pak si s ním chtěl hrát na schovávanou

Foto: pxb

OSTRAVA – Případem nesportovního jednání muže na kolečkových bruslích se zabývají od 17. listopadu strážníci Městské policie Ostrava. Během zajišťování pořádku na Masarykově náměstí u příležitosti oslav Dne boje za svobodu a demokracii, si patrně po svém vyložil svobodu 30 letý bruslař, který přijel ke službu konajícímu strážníkovi a plivnul mu do obličeje.

17. listopadu krátce před šestnáctou hodinou narušil poklid svátečního dne v centru města Ostravy zvuk sirén a záblesky majáků vozidel městské policie. Důvodem bylo pátrání po třicetiletém rádoby sportovci na kolečkových bruslích. Ten na Masarykově náměstí nejprve slovně napadal strážníka městské policie, nakonec na něj začal i plivat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Hned po plivnutí pachatel rychle odjel a začal se strážníkům skrývat za dřevěnými vánočními stánky na Masarykově náměstí,“ řekl mluvčí městské police Jindřich Machů. Během honu na bruslaře se tomuto podařilo ke strážníkovi opakovaně přijet a plivnout na strážníka ještě jednou.

„Na zákonnou výzvu k zastavení tento plivající bruslař nereagoval a začal ujíždět z náměstí směrem k mostu Miloše Sýkory,“ řekl dále Machů s tím, že všem hlídkám v okolí byl nahlášen jeho popis a začalo po něm pátrání.

Únik pachatele díky skvělé koordinaci policistů neměl dlouhé trvání. Muži zákona jej chytili za několik minut u památníku Rudé armády v Komenského sadech v centru Ostravy. Ze svého protiprávního jednání se bude agresivní sportovec zpovídat u správního orgánu.