Celníci na jihu Moravy zadrželi další běžence

zdroj: Celní úřad JMK

BRNO-VENKOV, BŘECLAV – Již šestý případ nelegálních migrantů museli v letošním roce řešit jihomoravští celníci. V pondělí dopoledne na odstavném parkovišti u čerpací stanice na dálnici D2 objevili dvojici nelegálních migrantů.

Celníci kontrolovali vozidla na odstavném parkovišti u čerpací stanice na D2. V odpočinkové části areálu si všimli dvou mužů s batůžky, kteří seděli v altánu a pili kávu. „Vzhledem k současné situaci zvýšeného nelegálního pohybu cizinců na našem území celníci vyzvali osoby k prokázání totožnosti,“ uvedla mluvčí celního úřadu Jihomoravského kraje Lada Temňáková. Muži prohlásili, že žádné doklady nemají, že pocházejí z Libye a přicestovali z Maďarska. Muži se prý ukryli pod návěsem bulharské jízdní soupravy v prostoru pro rezervu. Řidič bulharské soupravy uvedl, že po zastavení na parkovišti si všimnul dvou osob vylézajících zpod návěsu. Celníci přivolali hlídku policie, která zadržené cizince a řidiče převzala k dalšímu šetření.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jihomoravští celníci zachytili letos už šest případů převozu nelegálních migrantů. O největším záchytu migrantů v kraji za poslední roky, kdy zadrželi 48 osob, jsme psali v článku.