Chtěl muž péct cukroví? Dóza s nápisem Ořechy 2013 však obsahovala něco docela jiného

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Policisté potkali v noci muže na ulici. Chtěli se ho zeptat, proč porušuje zákaz vycházení. Muž jim však ukázal dózu, ve které měly být archivní ořechy. Bylo tam však docela něco jiného. Nyní muži hrozí až deset let za mřížemi.

Policisté z oddělení hlídkové služby si v sobotu všimli podezřelého muže,“ informoval dnes policejní mluvčí Jan Daněk. Policisté muže překvapili v ulici Granátnická, v Praze 10, krátce před třetí hodinou ranní. Chtěli se ho proto logicky zeptat, proč porušuje vládní nařízení o zákazu nočního vycházení. Místo odpovědi jim šestatřicetiletý muž ukázal plastovou nádobu, na které byl nápis Ořechy 2013. Oznámil jim však, že se uvnitř nachází drogy.

Jednalo se o 358 gramů pervitinu o čistotě sedmasedmdesát procent,“ doplnil mluvčí. Následně se muž pokusil drogu z nádoby vysypat, ale v tom mu policisté zkušenými donucovacími prostředky zabránili. Poté, co byl muž zadržen, převezli ho policisté na služebnu, kde mu bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. V případě odsouzení tak muži hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.