FOTO: Hasiči na Prachaticku několik hodin bojovali s požárem statku

Požár statku ve Vitějovicích na Prachaticku (zdroj HZS Jihočeský kraj)

PRACHATICKO – Několikahodinový zásah mají za sebou hasiči na Prachaticku, když 17. listopadu ve Vitějovicích od podvečera likvidovali požár statku. Hašení probíhalo až do pozdních nočních hodin a škoda činí dva miliony korun.

Požár byl na tísňovou linku nahlášen deset minut před půl šestou hodinou podvečerní s tím, že ze střechy domu šlehají plameny. „Průzkum na místě potvrdil původní ohlášení. Požár v době příjezdu hasičů ničil statek, a to v plném rozsahu. Byla zasažena střecha, která se následně propadla,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Hasiči ihned rozvinuli dopravní vedení vody, ve Vitějovicích pak zřídili čerpací stanoviště. Po dvou hodinách hašení dostaly jednotky požár pod kontrolu. „Velitel zásahu nahlásil lokalizaci před půl osmou hodinou večer. Následovalo komplikované dohašování. Úplná likvidace byla nahlášena jednu hodinu po půlnoci,“ doplnila Matějů.

Vyšetřovatelé vzniklou škodu stanovili předběžně na 2 000 000 korun, přičemž hodnota uchráněného majetku činí 500 000 korun. Příčina vzniku požáru je v šetření, které dnes pokračuje.