Město připravuje rozsvícení vánočních stromků

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Letošní Vánoce budou bezpochyby jiné než ty loňské. Město se ale rozhodlo udělat občanům radost a zainvestovalo do rozšíření vánoční výzdoby. Zatím však ještě netuší, jakou formou proběhne rozsvícení vánočních stromků.

V úterý 24. listopadu budou Technické služby Hradec Králové přivážet vánoční stromky na Velké a Masarykovo náměstí. Tentokrát bude oproti loňsku o jeden méně. Převoz stromků zkomplikuje dopolední dopravu a v okolí náměstí bude v den převozu omezené parkování. Dopravní omezení bude také v ulici Mýtská, Vlčkovická, V kopečku nebo Malé náměstí. „Žádáme všechny spoluobčany, aby dodržovali dopravní značení, neboť všechna překážející vozidla budou muset být odtažena, aby nedošlo k jejich poškození,“ říká Daniel Jeřábek z Technických služeb HK.

Letos se ale milovníci Vánoc mohou těšit na rozšíření vánoční výzdoby a osvětlení. Nově tomu tak bude na třídě Edvarda Beneše nebo před největší hradeckou základní školou ve Štefánikově ulici. Město do výzdoby zainvestovalo okolo jednoho milionu korun. Rozsvícení vánočních stromků pak proběhne první adventní neděli 29. listopadu, ale zatím je nejasné, o jakou formou půjde. „Musíme vše naplánovat v souladu s nařízenými vládními opatřeními,“ uvádí náměstkyně primátora Monika Štaryová.