Mladá žena zuřivě bodala do stromu. Křičela, že někoho zabije

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

PRAHA – V Donovalské ulici v Praze ohrožovala okolí mladá žena pomocí nože. Obušek nezabral, strážníci museli použít slzotvorný prostředek.

Vystrašení lidé prchali z ulice Donovalská a ukazovali strážníkům místo, kde se nacházela mladá žena,“ uvedla dnes mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Žena totiž stála u stromu a zběsile do něho bodala nožem a při tom vykřikovala jako smyslů zbavená, že někoho zabije. Aby toho nebylo málo, ještě se sebepoškozovala silnými údery hlavou do chudáka stromu.

Jakmile žena spatřila strážníky, dala se na útěk,“ doplnila mluvčí. Strážníci mladou ženu dostihli až v nedalekém parku, kde máchala kolem sebe nožem a byla nebezpečná jak sobě, tak i svému okolí. Zákonné výzvy vůbec neslyšela a tak použili strážníci teleskopický obušek. Ránu však vedli do měkké oblasti stehna. Nepomohlo to.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Následně strážníci užili slzotvorný prostředek a poté již ženě mohli nůž bezpečně odebrat. „Bylo zjištěno, že se jedná o jednadvacetiletou ženu, která se opakovaně léčí na psychiatrii,“ dodala Seifertová. Strážníci na místo přivolali zdravotníky, protože žena měla několik zranění a také byla ve špatném psychickém stavu. Záchranáři ženu převezli do nemocnice. Rovněž byla kontaktována matka této ženy, která potvrdila zdravotní stav dcery a omluvila se za její chování. O případu byla informována i Policie ČR.