Nový povrch i odpočinkovou zónu teď má hřiště na ZŠ 1. Máje v Havířově

Foto: Petr Sznapka

HAVÍŘOV – Zpříjemnění hodin tělesné výchovy a rozšíření možností, kde trávit kvalitně volný čas, se dočkali žáci základní školy 1. Máje v Havířově i obyvatelé města. Od srpna v základní škole probíhala rekonstrukce hřiště, které kvůli zastaralému stavu už neplnilo svůj účel. Počínaje minulým týdnem však září školní sportovní areál novotou s tím, že opět bude sloužit jak studentům, tak veřejnosti.

Po rekonstrukci tady žáci najdou nový umělý trávník na fotbalovém hřišti, běžecký ovál i doskočiště. Nové jsou také fotbalové brány pro malou kopanou s kovovými zábranami, které jsou doplněné odnímatelnou sítí. Na běžeckou dráhu byl instalován elastický dvouvrstvý vodopropustný sportovní povrch. Novinkou je zřízení odpočinkové plochy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Rekonstrukce se dle ohlasů vedení města i školy podařila. Náklady na celou akci vyšly město řádově na 7 milionů korun.  „Stav hřiště už byl jak pro žáky, tak pro veřejnost nepoužitelný. Byla škoda, že tak velké hřiště nemohlo být plně využíváno,“ popisuje důvody k rekonstrukci magistrátní náměstek Bohuslav Niemiec s tím, že hřiště bude nadále sloužit také všem obyvatelům Havířova k volnočasovým sportovním aktivitám.

Foto: Petr Sznapka – zleva náměstkyně primátora Jana Feberová, primátor Havířova Josef Bělica, radní Daniel Vachtarčík
Foto: Petr Sznapka