Opilec zaútočil na záchranáře noži. Vyhrožoval, že je zabije

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽSKO – Dramatický průběh měl včerejší zásah záchranné služby v obci na Morkovicku. Na záchranáře tam při zásahu zaútočil opilec se dvěma noži a ohrožoval je na životě. Pětatřicetiletého muže z Holešovska může postihnout až pětiletý trest.

Včera dopoledne zavolali spolubydlící z ubytovny sanitku muži, kterého potkaly náhlé zdravotní potíže. „Záchranáři muže naložili do sanitky a poskytli mu prvotní ošetření. Když se však probral, začal být agresivní, fyzicky napadal osádku a křičel, že všechny podřeže a zabije,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž utekl z vozu, vběhl do kuchyňky na ubytovně a vzal si tam dva nože. Nato se vrátil k sanitce, kde uviděl lékaře. „Rozběhl se k němu se slovy, že ho zabije, že ho podřeže. Přitom držel v rukou nad hlavou nože. Doktor před ním začal utíkat a agresor ho chvíli pronásledoval. Poté po něm nože hodil s úmyslem ho zasáhnout. Útočník pak zavrávoral a upadl. Záchranáři toho hned využili a společně s lékařem ho drželi na zemi až do příjezdu policejní hlídky,“ popsala Simona Kyšnerová.

Muž byl ale agresivní i před policisty a zdravotníkům stále vyhrožoval zabitím. „Agresora jsme zadrželi a vzhledem k jeho podnapilosti umístili na záchytku,“ dodala mluvčí.

Kroměřížští kriminalisté ho dnes obvinili z ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, výtržnictví a nebezpečného vyhrožování. „Kriminalisté zadrženého vyslechli a ještě dnes předloží spis s žádostí o podání návrhu na vzetí obviněného do vazby na okresní státní zastupitelství. Muži za tuto trestnou činnost hrozí až pětileté vězení,“ uzavřela Simona Kyšnerová.