V kraji se začnou postupně obnovovat školní spoje

Ilustrační foto: Jiří Balát/Zlínský kraj

ZLÍNSKÝ KRAJ – S návratem dětí do 1. a 2. tříd se ve veřejné dopravě Zlínského kraje začnou obnovovat školní spoje, které byly doposud zrušeny. Na plný provoz se bude mnohde najíždět postupně. Důvodem je velký počet řidičů v karanténě.

Školní spoje v běžném rozsahu budou od pondělí 23. listopadu zajištěny v oblasti Zlína, Kroměříže a Valašských Klobouk. „V oblastech Valašské Meziříčí, Vsetín a Uherské Hradiště aktuálně intenzivně jednáme o možném rozsahu obnovení provozu s dopravci. Plný provoz není v tuto chvíli možné zajistit, a to z důvodu většího počtu řidičů v karanténě,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Radek Doležel.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Výše zmíněné změny se týkají příměstských autobusů spravovaných Zlínským krajem, městská hromadná doprava se na mnoha místech v kraji vrátila k normálnímu provozu už dnes. Ve Zlíně a Otrokovicích obnovili jen některé spoje a cestující najdou v jízdních řádech i několik změn oproti normálu.

Konkrétní informace budou postupně aktualizovány. Naleznete je na webu Integrované dopravy Zlínského kraje.