Video: Ač jel bagr po rovince, překlopil u hřbitova svých 22 tun do příkopu

Foto: HZS MSK (Lach)

OSTRAVA – Během úterní nehody velkého bagru v Ostravě-Svinově musel zasáhnout Bizon s Demagem Terex. Jedná se o dvě speciální vyprošťovací technická vozidla moravskoslezských hasičů. Spolu s nimi tahali ve Svinově bagr z příkopu také hasiči ze stanice v Ostravě-Zábřehu.

Nehoda se stala v úterý 17. listopadu dopoledne na rovince ulice Ostravská, poblíž hřbitova v Ostravě-Svinově. „Bagr značky Liebherr sjel ze silnice vedoucí ze Svinova do osady Janová. Skončil v hlubokém příkopu na pravém boku,“ řekl jménem moravskoslezských hasičů jejich mluvčí, Petr Kůdela.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Bagr museli vyprostit hasiči za pomocí profesionální techniky. Po uzavření ulice Ostravské se do práce pustil nejdříve automobilový jeřáb Demag/Terex a hned po něm i vyprošťovací speciál MB Actros Bizon, včetně kontejnerové mobilní dílny.

„Dvaadvacetitunové rypadlo nejdříve přizvedl automobilový jeřáb tak, aby ho mohla obsluha nastartovat a pootočit rameno k zajištění nové polohy bagru, která bude vhodnější k vyprošťování,“ popisuje akci Petr Kůdela s tím, že následně byl bagr vytažen bez poškození zpět na silnici ramenem jeřábu a navijákem vyprošťovacího vozu Bizon.

Video: