Za volant sedli notně opilí. Řízení nezvládli a oba skončili mimo silnici

Nehoda Olomouc

OLOMOUCKO – Včera vyjížděli olomoučtí dopravní policisté hned ke dvěma nehodám, kdy řidiči ovlivnění alkoholem nezvládli řízení a oba skončili mimo silnici. Řidič v Olomouci narazil do zábradlí mostku a řidič v Drahlově na Olomoucku narazil do oplocení jednoho z domů. Dechové zkoušky u obou řidičů prozradily příčinu jejich nebezpečné jízdy.

K první havárii vyjížděli dopravní policisté krátce po šestnácté hodině do Keplerovy ulice v Olomouci. „Osmapadesátiletý řidič zde nezvládl řízení a vyjel mimo vozovku, kde narazil do betonového květináče a poté do zábradlí mostku,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Dechové zkoušky u řidiče byly pozitivní s výsledky 1,85 a 1,98 promile. Způsobená škoda byla předběžně odhadnutá na 40 tisíc korun. Druhá havárie se stala o půl sedmé večer v obci Charváty – Drahlov. Šestapadesátiletý řidič také nezvládl řízení a při průjezdu levotočivou zatáčkou sjel do pravého příkopu a poté narazil do oplocení jednoho z domů. Provedené dechové zkoušky odhalily jeho stav, nadýchal 2,72 a 2,81 promile. Škoda v tomto případě byla odhadnutá na asi 15 tisíc korun. Při nehodách nebyl nikdo zraněn. Oba řidiči jsou podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, policie jim na místě zadržela řidičské průkazy a zakázala další jízdu. V případě odsouzení jim hrozí 6 měsíců až 3 roky za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz řízení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Nehoda Drahlov