Divoká honička v Otrokovicích: Řidič se nevzdal ani po zastavení, utekl a schoval se v trávě

Foto: Policie ČR

OTROKOVICE – Několik policejních hlídek se ve středu po deváté večer vydalo pronásledovat ujíždějícího řidiče v Otrokovicích. Zadržet se ho nepodařilo ani zastavovacími pásy, muž z auta vyběhl a vzal nohy na ramena. Ukrýt se snažil ve vysoké trávě.

Místní policisté dohlíželi na provoz na jedné z frekventovaných křižovatek v Otrokovicích. Jejich pozornost upoutal Opel, který jel směrem do Zlína a nesvítilo mu předepsané osvětlení. „Za pomoci světelného výstražného znamení a nápisu „STOP“ na policejním vozidle se snažili řidiče tohoto vozidla zastavit. Ten ale naopak zvýšil rychlost, přes souvislou čáru předjel před ním jedoucí vozidlo a pokračoval v jízdě směrem do Zlína,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

K pronásledování se přidaly další policejní hlídky. „Riskantní řidič měnil směr jízdy, až najel na dálnici, kde pokračoval v jízdě v protisměru. Asi po půl kilometru na nějakou dobu vypnul na vozidle světla, otočil se a jel zpět do Zlína. Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení chtěli řidiče znovu zastavit v místní části Zlína, Malenovicích, řidič ovšem výzev k zastavení nedbal. Policisté proto k zastavení vozidla použili zastavovací pás,“ vylíčila Monika Kozumplíková.

Auto na pás najelo a po několika metrech zastavilo. Řidič z auta vyběhl a utíkal směrem ke kolejím.  Policisté ho po pár minutách našli ležet ve vysoké trávě, ani tehdy s nimi ale nespolupracoval. „Odmítl také zkoušku na přítomnost alkoholu i drog, nesouhlasil ani s lékařským vyšetřením. Policisté třiačtyřicetiletého muže z Karviné převezli do policejní cely. Vozidlo, které mělo po události poškozené pneumatiky, odvezla odtahová služba,“ dodala mluvčí.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR