Havárie sanitky si na Prachaticku vyžádala život. Zemřela při ní pacientka

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

PRACHATICKO – Dnes v ráno došlo na Prachaticku k nehodě, která má tragické následky. Havarovalo zde vozidlo zdravotní služby a na místě bohužel zemřela převážená starší pacientka. Doprava je řízena kyvadlově.

Nehoda se stala ve čtvrtek 19. listopadu 2020 před půl osmou hodinou ranní mezi obcemi Chlum a Volary. „Při příjezdu na místo nalezli záchranáři ve vozidle dopravní sanitky zaklíněné dva pacienty. Čtyřiaosmdesátiletá žena bohužel nejevila známky života, utrpěla závažná poranění hlavy neslučitelná se životem a zasahující lékař tak mohl pouze konstatovat její smrt,“ popsala mluvčí záchranné služby Petra Kafková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Druhý stejně starý pacient utrpěl lehká poranění horní končetiny a trupu. „Po poskytnutí nezbytné neodkladné péče byl transportován na úrazové oddělení do prachatické nemocnice,“ doplnila Kafková. Řidič vozidla podle jejích slov vyvázl bez fyzických zranění. Záchranáři ho s těžkou posttraumatickou stresovou reakcí převezli do téže nemocnice.

S dvaatřicetiletým řidičem policisté na místě provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která byla negativní. „Přesné příčiny a okolnosti havárie jsou předmětem dalšího šetření prachatických policistů. Doprava v místě nehody bude během dopoledne řízena kyvadlově,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Krausová.