Kostel sv. Víta v Českém Krumlově se oblékne do tyrkysové

kostel sv. Víta v Českém Krumlově (zdroj město Český Krumlov)

ČESKÝ KRUMLOV – V pátek 20. listopadu 2020 se některá města v České republice rozsvítí tyrkysově. Zapojí se tak do globální kampaně UNICEF u příležitosti Světového dne dětí, která připomíná, že každé dítě má právo na výživu, pitnou vodu, ochranu a vzdělání.

V Praze se tyrkysově rozzáří Petřínská rozhledna, Tančící dům a Karolinum. V Brně se rozsvítí Mahenovo divadlo a k happeningu se přidává i Český Krumlov, kde bude tyrkysově nasvícen kostel sv. Víta.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Je nesmírně důležité upozorňovat a poukazovat na práva dětí a na to, že ne všem dětem na světě se dostává péče, kterou potřebují,“ uvádí starosta Dalibor Carda, proč se k akci přidává město Český Krumlov.

Česká města se s nasvícením budov přidají k ikonickým objektům po celém světě, jako je budova Opery v Sydney, Empire State Building v New Yorku, Akropole v Athénách nebo Pantheon v Paříži.

„Před jednatřiceti lety přijalo Valné shromáždění OSN Úmluvu o právech dítěte, která zaručuje právo na dětství pro každé dítě. Důsledky pandemie Covid-19 však ohrožují celou jednu generaci dětí. Omezený přístup k lékařské péči, výpadky ve vzdělání a prohloubení chudoby v některých zemích mohou mít pro děti fatální následky. Cílem letošního Světového dne dětí je na tato rizika upozornit a konkrétními projekty zdravé a šťastné dětství podpořit,“ uvedla ředitelka UNICEF České republiky Pavla Gomba.