Krajský soud zrušil předběžné opatření na prodej Dukelských kasáren

Ilustrační foto: T. Branda.

OPAVA – Krajský soud v Ostravě dnes zrušil předběžné opatření na prodej místních kasáren. Předběžné opatření zakazovalo městu pokračovat v prodeji Dukelských kasáren investorovi.

Město Opava se v září rozhodlo, že prodá část Dukelských kasáren zájemci, jehož nabídka byla vybrána, ale celou věc zkomplikoval jeden z neúspěšných zájemců o koupi kasáren. Ten totiž požádal soud o zastavení prodeje skrz předběžné opatření. O události jsme informovali v říjnu. Nyní krajský soud zrušil předběžné opatření, ale tím celá záležitost nekončí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Jsem rád, že i další instituce tímto svým rozhodnutím potvrzuje, že jsme při rozhodnutí o prodeji nijak nepochybili. Velice mě těší samozřejmě i to, že se prodej objektu, který se řešil bezúspěšně dlouhá leta,  může realizovat a lokalita se konečně dočká smysluplného využití,“ upřesňuje primátor města Tomáš Navrátil.

Tisková mluvčí města Lada Dobrovolná dodává, že soudní spor s firmou ještě nekončí. Radnice je ale přesvědčena o legitimitě svých kroků.