Kvůli studené frontě ze západu spadnou teploty k nule a bude sněžit

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Ze západní Evropy začala nad celým územím České republiky proudit studená fronta. Teploty klesnou během dneška a zítřka až o 8 stupňů, čímž se dostanou zejména v noci pod bodu mrazu. Kromě výrazného ochlazení čekejme v Moravskoslezském kraji, zejména ve vyšších polohách nad 1000 metrů, také sníh a silné nárazy větru. Na přízemní mrazíky by si měli dávat pozor také řidiči.

Na celém území Moravskoslezského kraje se očekávají v nejbližších dnech nejvyšší denní teploty okolo pouhých 3 až 7 stupňů celsia. V noci pak teploty klesnou na nulu až mínus dva stupně. Také krátké místní inverze, mlhy a nárazy větru o rychlosti až 65 km za hodinu jsou důsledkem studené fronty, která prochází střední Evropou. Postupně bude přibývat oblačnost, déšť a v pátek sněhové přeháňky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na začátku příštího týdne se dočkáme ještě krátkého přechodného oteplení, kdy přes ranní mrazíky ještě mohou přes den teploty vystoupat výjimečně až na 10 stupňů celsia. Vyšších teplot už si však letos nejspíš neužijeme. Na Českou republiku se, dle předpovědi meteorologů, totiž řítí další studená fronta a tlaková výše ze severozápadu, která k nám dorazí ve druhé půlce příštího týdne.