Nemocnice v Budějovicích pozastavuje činnost odběrného místa na letišti v Plané

ilustrační foto (zdroj nemcb.cz)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Z důvodu poklesu počtu lidí indikovaných k vyšetření na Covid-19 pozastavuje českobudějovická nemocnice činnost odběrného místa v areálu Jihočeského letiště v Plané u Českých Budějovic. Toto místo zůstane pro případnou rychlou aktivaci v pohotovosti.

Od soboty 21. listopadu 2020 tedy bude k dispozici opět pouze odběrné místo přímo v areálu nemocnice v Českých Budějovicích. „Odběrná místa českobudějovické nemocnice na Covid-19 mají aktuálně objednací dobu do druhého dne. Jejich vytížení v posledním týdnu kleslo na třetinu až polovinu. Z tohoto důvodu pozastavujeme činnost odběrného místa na letišti v Plané u Českých Budějovic, které bude naposledy v provozu v pátek dvacátého listopadu,“ uvedl předseda představenstva českobudějovické nemocnice Michal Šnorek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Odběrné místo pro automobily bude do konce listopadu v režimu „stand-by“ připravené na opětovnou rychlou aktivaci v případě nárůstu počtu osob indikovaných k vyšetření na Covid-19. Nadále zůstává v činnosti hlavní odběrné místo pro pěší na hlavním parkovišti Nemocnice České Budějovice, které je v provozu ve všední dny od 9:00 do 14:00 hodin. „I nadále průběžně sledujeme obsazenost odběrných míst a v případě prodlužování termínů reagujeme navýšením kapacity odběrů,“ doplnil Šnorek.

Vyšetření na Covid-19 provádí českobudějovická nemocnice pouze osobám s platnou žádankou od lékaře nebo hygienické služby, a to po předchozím objednání pomocí objednávkového systému dostupného na webových stránkách českobudějovické nemocnice (zde).