Olomoucký vánoční strom letos přicestuje až z Postřelmova

OLOMOUC – Olomouc má vybraný svůj letošní vánoční strom. Strom tentokrát přicestuje do Olomouce až ze Šumperska. Kácení stromu je naplánováno na neděli 22. listopadu. Rozsvícení stromu bez doprovodného programu proběhne na 1. adventní neděli.

Horní náměstí v Olomouci v období adventu a Vánoc tentokrát ozdobí stříbrný smrk z Postřelmova na Šumpersku. S výzvou k darování stromu se město tradičně i letos obrátilo na veřejnost. „Letošnímu dárci a spolumajiteli pozemku v obci na Šumpersku před bytovým domem už přerostl a proto se jej rozhodl darovat Olomouci, kde se dvanáctimetrový smrk stane symbolem vánočních svátků,“ uvedla mluvčí olomoucké radnice Radka Štědrá.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Kácení stromu je naplánováno na neděli 22. listopadu ráno, Příjezd pokáceného stromu na Horní náměstí v Olomouci se předpokládá v rozmezí 10:30 až 10:45 hodin. Do 13 hodin odpoledne by pak strom měl již stát na svém místě. V týdnu od 23. do 27. listopadu bude strom ozdoben a na 1. adventní neděli bude bez doprovodného programu a vyhlášení jména stromu rozsvícen.