Opava má vánoční stromy, lidé se mohou těšit i na novou výzdobu

Foto: Anna Sotolářová a město Opava.

OPAVA – na obě hlavní náměstí ve městě dnes dorazily vánoční stromy. Na Horním náměstí se usídlí jedle stříbrná a na Dolním náměstí je usazena jedle obrovská.

Letošní novinkou je nová stříbrná výzdoba, kterou dotváří zlaté světelné řezy a stříbrné LED pugéty připomínající sněhové vločky. Vše je zviditelněno flash efektem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Očekáváme, že letošní Vánoce budou jiné než ty, na které jsme byli zvyklí. Zatím nevíme, v jakém režimu budou moci probíhat vánoční trhy, a vypadá to, že lidé si nebudou moci užít ani připravený kulturní program. Proto mě těší, že můžeme realizovat alespoň něco z toho, co přispěje k příjemné a pohodové vánoční atmosféře a může se stát cílem zimních vycházek městem. Věřím, že přes všechna opatření, která nám současná situace přináší, si vánoční čas užijeme a uděláme si ho co nejpříjemnější, upřesňuje primátor Tomáš Navrátil.

Na novou výzdobu naváže také ozdoba stromů podél hlavní silnice a zdobení stánků zelenými girlandami s vánočními baňkami ve stejné barvě. Nyní se podívejte na fotografie instalace vánočních stromů.

Foto: Anna Sotolářová a město Opava.
Foto: Anna Sotolářová a město Opava.
Foto: Anna Sotolářová a město Opava.
Foto: Anna Sotolářová a město Opava.