Opilý řidič jel v protisměru, neměl řidičský průkaz a nadýchal přes tři promile

Ilustrační foto.

BRNO – Několika nezákonných věcí se dopustil třiačtyřicetiletý muž, který projížděl Vlhkou ulicí. Případ nyní dořeší republiková policie.

Vše začalo tím, že projížděl bez světel v protisměru, čehož si všimla hlídka a řidiče zastavila. Poté ho požádala o předložení dokladů, on jim však předal jen osvědčení o registraci vozidla, které však ani nebylo na jeho jméno. „To dotyčný vysvětloval tím, že auto si nedávno zakoupil a řeší jeho přepis,“ vysvětluje tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Hlídka ho proto vyzvala k ukázání osobních dokladů. To byl také problém, jelikož mu údajně občanský průkaz odcizili a řidičský si zapomněl doma. Jelikož strážníci nemohli ověřit žádné z jeho tvrzení, zavolali na pomoc republikovou policii.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ta zjistila, že muž není držitelem řidičského oprávnění, k čemuž se nakonec přiznal. Tvrdil také, že před jízdou nic nepil, což vyvrátila dechová zkouška, která ukázala hodnotu 3,36 promile. Nyní je muž podezřelý ze spáchání trestného činu a policie si ho převzala do svých rukou.