Řidič sjel ze srázu a zastavil se o stromy, zraněním na místě podlehl

Foto: HZS Zlínského kraje

VSETÍN – Ve vsetínské části Horní Jasenka došlo dnes ke smrtelné dopravní nehodě. Havaroval tu třiačtyřicetiletý řidič, který sjel ze srázu do lesa. I přes veškerou snahu se ho již oživit nepodařilo.

Tragédie se stala krátce před půl desátou dopoledne. „Automobil při průjezdu pravotočivou zatáčkou vyjel prozatím z neznámých důvodů do protisměru mimo komunikaci, vjel do lesa a zastavil se až o stromy. Třiačtyřicetiletý řidič utrpěl vážná poranění, kterým na místě podlehl,“ informoval policejní mluvčí Petr Jaroš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muži se snažili pomoct hasiči ze Vsetína. „V době jejich příjezdu byl zraněný řidič mimo vozidlo. Hasiči, kteří přijeli na místo nehody jako první, ihned u muže zahájili předlékařskou pomoc včetně resuscitace. Poté jej předali do péče posádce zdravotnické záchranné služby. Muž však utrpěl vážná zranění, kterým na místě nehody podlehl,“ sdělila Lucie Javoříková.

Po dobu šetření a vyprošťování vraku byla silnice mezi Vsetínem a Malou Bystřicí s opatrností průjezdná v obou směrech. „Hasiči vozidlo zajistili proti dalšímu pohybu, provedli protipožární opatření a odpojili autobaterii. Následně si velitel zásahu povolal vyprošťovací automobil ze stanice Otrokovice, pomocí něhož vytáhli vrak vozu zpět na cestu,“ popsala Lucie Javoříková.

„Příčinu a bližší okolnosti tragické havárie nadále šetří vsetínští kriminalisté v úzké spolupráci s dopravními policisty,“ dodává Petr Jaroš.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje