Řidiči Dopravního podniku můžou načerpat síly v nových odpočinkových místnostech

Zdroj: Dopravní podnik města Brna

BRNO – Při volných chvílích si můžou řidiči Dopravního podniku odpočinout v místnostech, které pro ně zbudoval zaměstnavatel. Nových místností se dočkaly vozovny Komín a Husovice, pokračuje také projekt obnovy sociálního zázemí pro řidiče na konečných zastávkách, kdy letos podnik obměnil tři buňky a příští rok přijdou na řadu další čtyři.

„Chceme, aby se řidiči cítili dobře nejen přímo při výkonu své profese, ale i v době, kdy mají přestávku a potřebují si vydechnout. Odpočinkové místnosti ve vozovnách Komín a Husovice prošly opravou, získaly novou výmalbu a vybavení, po Novém roce k nim přibudou nová zázemí v Medlánkách, a to jak pro řidiče autobusů, tak tramvají,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Dosavadní vybavení a stav místností byl nevyhovující, proto se přistoupilo k novým podlahám, elektroinstalaci, osvětlení a technickému vybavení. Na řidiče zde čeká lednice, služební počítač, televize i klimatizace. V běžném provozu využije místnost na 20-30 řidičů denně. Náklady na rekonstrukci vyšly na jeden milion korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dopravní podnik také začal s obnovou sociálního zázemí pro řidiče na konečných zastávkách, kdy jsou staré buňky postupně nahrazovány ocelovými stavbami. Základ tvoří denní místnost a toaleta. Letos se podařilo zmodernizovat buňky na konečných Jírovcova, Maloměřický most a Babická, v příštím roce se k nim přidají Rakovecká, Ukrajinská, Ústřední hřbitov a Kárníkova.

Staví se také nová trolejbusová výpravna ve Slatině, která bude sloužit jako vrátnice vozovny. Součástí stavby budou kanceláře, toaleta a technická místnost. Nesmí chybět ani klimatizace a vegetační střecha. Hotovo by mělo být koncem roku.