Stavba Centra pro seniory v Táboře běží podle harmonogramu

Výstavba Centra pro seniory v Táboře (zdroj město Tábor / foto Luboš Dvořák)

TÁBOR – Před nemocnicí v Táboře úspěšně pokračuje výstavba městského Centra pro seniory. Hotovo by mělo být v únoru roku 2022 a investice města se pohybuje okolo 240 milionů korun. Nové centrum pak nabídne pět služeb.

O aktuálním stavu výstavby informoval Pavel Stolař z Odboru investic a strukturálních fondů. „Práce na obou objektech Centra po seniory probíhají podle harmonogramu a velmi dobře. Velmi dobrá je rovněž kvalita železobetonových konstrukcí a vyzdívek,“ uvedl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na objektu Domu s pečovatelskou službou je provedena hrubá stavba včetně střechy, obvodového zdiva a vnitřních vyzdívek. Probíhají práce na osazování výplní oken, na hrubých vnitřních instalacích vody, kanalizace, elektroinstalace a vzduchotechniky. Byly zahájeny práce na vnitřních omítkách.

U budovy Domova pro seniory je zhotovena železobetonová konstrukce třetího nadzemního podlaží, provádí se betonáž stropu čtvrtého nadzemního podlaží. Probíhají vyzdívky obvodového a vnitřního zdiva ve druhém a třetím nadzemním podlaží.

Investice za 240 milionů korun potrvá 820 dní, což znamená, že hotova bude v únoru roku 2022. Nové centrum nabídne pět funkcí a služeb: Dům s pečovatelskou službou pro 25 klientů, Dům se zvláštním režimem pro 45 klientů s diagnózami stařeckých demencí, sídla sociálních organizací, centrální vývařovnu a centrální prádelnu. Na obě budovy Město Tábor získalo státní dotaci téměř 50 milionů korun.