Ťuk, ťuk! Ostravský vykrádač se do aut dostával kladívkem

Foto: PČR

OSTRAVA – Za vyloupení minimálně sedmi zaparkovaných vozidel na území města Ostravy skončil tento týden ve vazbě čtyřiadvacetiletý pachatel. V autech ukradl vše, co mu přišlo pod ruku. Kvůli tomu je obviněn mimo jiné ze zneužití platební karty, kterou odcizil v jednom z vozů.

Vykrádač aut v Ostravě řádil od letošního září. Jeho oblíbenou lokalitou byla především Moravská Ostrava a Přívoz. „Hlavním nástrojem pachatele bylo při vloupání do aut kladívko. Poté, co se dostal dovnitř, sebral vše,“ řekla policejní mluvčí Eva Michalíková s tím, že mezi ukradené věci patří například palubní kamery, kožená brašna s notebookem, cyklistický batoh, nebo peněženka s osobními doklady a platební kartou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Pachatel se po jedné z krádeží rozhodl také pro utrácení na internetu a v kamenných obchodech, a to prostřednictvím ukradené platební karty. Jím prováděné transakce nikdy nepřesáhly částku 500 korun. „V průběhu šetření bylo zjištěno, že obviněný muž měl z odcizené platební karty během čtyřicítky transakcí odčerpat 20 500 korun,“ přiblížila detaily Eva Michalíková a ještě dodala, že obviněný muž se ke zneužití platební karty zatím nepřiznal.

Celkové způsobené škody dělají řádově 100 tisíc korun. Obviněný muž skončil ve vazební věznici, kde proti němu ostravští kriminalisté zahájili trestní stíhání za zločiny loupeže, a přečiny krádeže. Za tuto trestnou činnost už byl tento muž v minulosti odsouzen. Teď mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.