Ve znojemské nemocnici již slouží lůžka ze státních hmotných rezerv

zdroj: Nemocnice Znojmo

ZNOJMO – Znojemská nemocnice ve středu dostala zapůjčeno 45 lůžek ze státních hmotných rezerv. Ty v rámci kraje distribuoval Hasičský záchranný sbor.

Nemocnice Znojmo dostala zapůjčeno 15 lůžek pro intenzivní péči a 30 standardních lůžek ze státních hmotných rezerv. Ještě týž den byly lůžka díky úsilí personálu nemocnice a hasičů umístěna přímo na pracovištích a již slouží pacientům. Intenzivní lůžka na dospávacím pokoji Anesteziologicko-resuscitačního oddělení a chirurgické jednotce intenzivní péče. Standardní lůžka byla umístěna na čtyři infekční oddělení. „Jedná se o nejmodernější lůžka, která přináší pohodlí pro pacienta s možností polohování a přizpůsobení jeho aktuální potřebě. Navíc jsou přínosem pro ošetřující personál, kdy jim zvednutí či snížení lůžka umožňuje snadnější manipulaci s pacientem,“ přiblížil výhody lůžek Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nemocnice Znojmo disponuje celkem 618 lůžky. Z toho jich přibližně 200 potřebuje obměnu, protože některá z nich jsou starší 40 let. „Lůžka se snažíme průběžně obměňovat, ale v případě jednoho hovoříme o částce kolem 50 tisíc korun, celková obměna by tedy přišla na 10 miliónů korun“ doplnil Pavlík. V tuto chvíli je na pěti infekčních odděleních znojemské nemocnice hospitalizováno 74 pacientů s Covid-19, z nich 8 je připojeno na umělou plicní ventilaci. Oproti předcházejícím týdnům, kdy bylo nakaženo 100 zaměstnanců z důvodu onemocnění nebo karantény je mimo pracovní stav celkem 25 zaměstnanců. „Toto velmi zatěžující a stresující období se podařilo zvládnout díky dobrovolníkům a studentům zdravotních škol. Z tohoto důvodu byla nabídka pomoci ze strany Armády ČR postoupena jiným zdravotnickým zařízením, kde je nyní situace horší než u nás,“ uzavřel ředitel znojemské nemocnice.