Vydejte se cestou necestou do Pohádkové kovárny!

SELIBOV – Chcete vidět na vlastní oči čerty, hastrmany, víly, skřítky a další pohádkovou havěť? Seberte odvahu a vstupte do tajemné Pohádkové kovárny! Budete překvapeni až zjistíte, že se v ní zabydleli nejen vodníci, ale i pekelníci všeho druhu.

Bylo, nebylo, u Tálínského rybníka si dala uprostřed malebné vesničky dostaveníčko různá pohádková havěť. Jen tak se k ní ale nedostanete. Cesta vede tajemnými zákoutími, která hlídá mocný hejkal. Pohádkových postaviček je v tomto muzeu české pohádky nainstalováno téměř sto. Potkáte tu hastrmany, víly, Jeníčka s Mařenkou i zlou Ježibabu, Červenou Karkulku a další pohádkové bytosti. V pohádkové maštali najdete dílničku, kde můžete dát svým představám reálnou podobu. Co skrývá domeček na konci bludiště? Vydejte se k němu cestou necestou a uvidíte. 

Chcete si zahrát na výpravčího vlaku, který projíždí jihočeskou krajinou, a poznat místní ptačí obyvatele? Vláčkodráha a naučná ptačí stezka je tu pro vás. V maštali Pohádkové kovárny v Selibově se dokonce usídlila i dvě neviditelná strašidla. Když na ně zavoláte, promění se v pohádkové oslíky! Nevěříte? Zkuste to!