Zakoupením vánoční hvězdy pomůžete i letos nemocným dětem

OLOMOUC – Už třiadvacet let může olomoucké sdružení Šance díky výtěžku z prodeje vánočních hvězd pomáhat na cestě za zdravím malým pacientům Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Zakoupit si pryšec nádherný a přispět tak ke splnění přání dětí a jejich rodičů zájemci mohou i letos. Tradiční charitativní akce se uskuteční od 23. listopadu do 12. prosince. Květiny lze koupit nejen v Olomouci, ale také v řadě dalších měst na Moravě i v Čechách.

„Vánoční hvězda se stala symbolem nejkrásnějších svátků v roce i v naší republice. Má přinášet lásku a klid do rodiny. Pro těžce malé pacienty se živá květina stala navíc symbolem mnohem důležitějším, protože jim pomáhá na jejich cestě za zdravím. To je ostatně i motto naší sbírky: Kupte si vánoční hvězdu a celé Vánoce vás bude hřát pocit, že jste pomohli nemocným dětem,“ řekla ředitelka pořádajícího Šance Olomouc Herta Mihálová. Charitativní úsilí pořadatelů sbírky nezmenšuje ani aktuální pandemie covid-19: právě naopak, jejich snaha je ještě intenzivnější. „Epidemie má samozřejmě následky zdravotní, ale přináší také velké komplikace v běžném životě. Vnímáme to všichni, ovšem malí pacienti a jejich rodiny důsledky nouzového stavu pochopitelně pociťují mnohem výrazněji. Proto má sbírka letos obzvláště velký smysl a ochota lidí pomoci druhým je v těchto nelehkých časech enormně důležitá,“ zdůrazňuje Herta Mihálová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Jako v minulých letech přitom Šance výtěžek využije nejen na pořízení vánočních dárků, ale především na humanizaci nemocničního prostředí, na nákup nadstandardního vybavení a zdravotnických potřeb, na finanční a sociální pomoc rodinám, na financování rekondičních pobytů pro malé pacienty po léčbě, na doplnění výtvarného materiálů nebo na financování volnočasových aktivit.

Vánoční hvězdu si zájemci mohou zakoupit od 23. listopadu do 12. prosince na různých místech České republiky. V Olomouckém kraji pak v Olomouci, Prostějově, Přerově a Zábřehu. Cena květiny bude stejná jako vloni, tedy 100 korun (pro školy i malé za 50 korun). Podrobnosti o sbírce se dozvíte i na webových stránkách akce. Loni se prodalo 64 371 ks vánočních hvězd, výtěžek akce byl 3 196 290 korun.

Veřejná prodejní místa sbírky Vánoční hvězda v Olomouci:

  • Dětská galerie na Dětské klinice – po celou dobu trvání sbírky.
  • Mamma centrum, Nezvalova 1 – po celou dobu trvání sbírky.
  • Galerie Caesar, Horní Náměstí – po celou dobu trvání sbírky (jen v případě otevření galerie).
  • Hravá korálkarna, Dolní Náměstí – po celou dobu trvání sbírky (jen v případě otevření obchodu).
  • BioNaturae, Horní Lán – po celou dobu trvání sbírky.
  • Fairly Local Deding Shop, Sokolská 22 – po celou dobu trvání sbírky (jen v případě otevření obchodu).
  • Café Delux, Zeyerova 14.
  • OpenWine, Na Střelnici 48.