Cizinec na ubytovně vyhrožoval s nožem v ruce

foto: Policie JMK

BŘECLAV – Policejní hlídka musela vyrazit v pondělí dopoledne do jedné z ubytoven na Břeclavsku. Na linku 158 se obrátil provozní manažer agentury, na kterého jeden z agenturních dělníků vytáhl nůž.

Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že podezřelý cizinec požadoval dřívější vyplacení peněz za práci. Proto na jednoho pracovníka agentury vytáhl nůž, druhého fyzicky napadl a odešel na  pokoj. Tam byl hlídkou zadržen. „Jak později sám přiznal, chytl ho amok a přestal se ovládat. Napadeným vyhrožoval i informacemi o tom, že si zjistil jejich bydliště, že si je najdou jeho kamarádi a také tím, že si odseděl na Slovensku 8 let za vraždu, což se později nepotvrdilo,“ popsal situaci policejní mluvčí Pavel Šváb. Po návratu na pokoj pak cizinec zkonzumoval půl litru vodky a plechovku piva. Tomu odpovídal i výsledek dechové zkoušky 3,06 promile. Při výslechu cizinec svého jednání litoval a všem se omlouval s tím, že byl v obtížné situaci a chtěl se rychle vrátit domů i s výplatou, na kterou měl nárok. „Případ vyšetřují břeclavští kriminalisté, muži hrozí za vydírání se zbraní až osmiletý pobyt ve vězení,“ doplnil Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.