Cyklisté o obousměrku v Opletalově ulici nejspíš nepřijdou

Ilustrační foto.

BRNO – Po rekonstrukci se počítalo se zrušením cykloobousměrky na Opletalově ulici, Magistrát města Brna přijal všechny návrhy a pokud nebudou mít dotčené orgány žádné připomínky, za tři měsíce by se obousměrka mohla opět vrátit.

„Obousměrný provoz cyklistů byl na Opletalově povolen od roku 2013 a až do doby zahájení rekonstrukce v roce 2020 nedošlo k žádnému střetu mezi cyklistou a motorovým vozidlem. Šířka silnice byla zvětšena z 3,3 metru na 4 metry díky změně parkování na podélné,“ řekl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. Magistrát tak vyslyšel námitky lidí, kteří na Opletalově obousměrku chtějí. Dotčené osoby nyní mají třicet dnů na to podat připomínky. Pokud žádné nebudou, do tří měsíců by se mohla vrátit.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V oblasti Opletalovy, Solniční a České začaly opravy na podzim loňského roku. Dělníci zde rekonstruují zejména vodovod a kanalizaci. V ulicích tak dochází k výměně plynovodů, horkovodů a části kabelových tras. Podle původního stanoviska Policie České republiky se předpokládalo, že po dokončení oprav bude zrušena cykloobousměrka v ulici Opletalově.