Dětské hřiště v Prostějově opanoval agresivní pes se svým opilým páníčkem

PROSTĚJOV – Agresivní pes v pondělí 16. listopadu značně znečistil dětské hřiště v Prostějově. Zde se nacházel i se svým opilým páníčkem, který ve svém stavu nebyl schopen psa ovládat. Situaci řešili městští strážníci z Prostějova, kteří museli následně zajistit úklid hřiště a desinfekci hracích prvků.

V odpoledních hodinách v pondělí 16. listopadu přijali městští strážníci v Prostějově prostřednictvím linky 156 oznámení o muži se psem, který je natolik opilý, že nedokáže ovládat svého čtyřnohého kamaráda. Hlídka na místě zjistila, že zmíněný muž se nacházel i se svým psem na dětském hřišti. Pes byl agresivní. „Na výzvy strážníků k uvázání si psa dotyčný nereagoval. Učinil tak až v okamžiku, kdy se na místo dostavila další hlídka s odchytovými pomůckami a pokusila se agresivního psa odchytit,“ uvedla mluvčí Městské policie Prostějov Tereza Greplová. Osmatřicetiletý muž se dopustil hned několika přestupků. Tím, že neměl psa na vodítku a nacházel se s ním na dětském hřišti, porušil vyhlášku města a zákon na ochranu zvířat proti týrání. Dále je podezřelý z přestupku proti veřejnému pořádku, jelikož jeho pes znečistil močí hrací prvky na hřišti. Po celou dobu projednávání věci se strážníky neměl muž nasazenou roušku a odmítal si dýchací cesty zakrýt i jiným způsobem, čímž porušil mimořádná ochranná vládní opatření. Své protiprávní jednání odmítl se strážníky na místě řešit. Jelikož bylo hřiště močí značně znečištěné, zabezpečili strážníci hřiště proti vstupu dalších osob a zajistili jeho úklid a desinfekci hracích prvků. Celá záležitost bude mít dohru u správního orgánu, ten má možnost náklady vynaložené na desinfekci a očistu hracích prvků dát k úhradě osmatřicetiletému muži.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .