Dramatická honička v ulicích Prahy, řidič pod vlivem drog. Policie hledá svědky

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Ve čtvrtek odpoledne se proháněl řidič stříbrného vozu Evropskou ulicí vysokou rychlostí a jel i na červenou. Policisté se pokusili vozidlo zastavit i pomocí speciálního pásu. Na konci byla nehoda, kdy řidič s proraženými pneumatikami nezvládl řízení.

Ve čtvrtek, krátce před třináctou hodinou přijal operační důstojník oznámení, že se Evropskou ulicí řítí vozidlo vysokou rychlostí a projíždí křižovatky na červenou,“ informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Nejbližší policejní hlídky se za vozidlem vydaly a dostihly ho v ulici Milady Horákové v Praze 7. Řidič však na výzvy k zastavení nereagoval a opět prudce sešlápl plynový pedál.

Policisté užili i služební zbraň. Za Letenským tunelem instalovali policisté z pohotovostní motorizované jednotky zastavovací pás, který vozidlo přejelo a řidič tím prorazil všechny čtyři pneumatiky. „Po několika metrech řidič nezvládl řízení a naboural do policejního vozu,“ doplnila mluvčí. Zranil tak jednoho ze zasahujících policistů. U dvaapadesátiletého muže byl proveden test na drogy a pozitivním výsledkem na kokain a pervitin.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Řidič byl omezen na osobní svobodě a převezen na policejní stanici. Muž je nyní podezřelý ze spáchání trestných činů násilí proti úřední osobě a obecné ohrožení. V případě odsouzení mu tak hrozí osm let za mřížemi. Navíc, po vyhodnocení biologického materiálu, může být podezření rozšířeno i o spáchání trestného činu řízení pod vlivem návykové látky. Policisté žádají účastníky silničního provozu, kteří byli jízdou tohoto muže ohroženi a také očité svědky, aby se neprodleně přihlásili na linku 158.